top of page

My a dům

Dům s historií, atmosférou a dokonalou polohou v těsné blízkosti lázeňského centra města Jáchymov, který nabídne nám i našim hostům víc, než prosté ubytování nedaleko lanovky na Klínovec. Takový byl náš záměr, když nám byla v půlce roku 2019 nabídnuta koupě původně měšťanského domu v ulici Palackého.

04.jpg
01.jpg

Historie domu

 

Z dostupných zdrojů jsme se zatím dozvěděli pár základních faktů. Dům byl postaven v roce 1900​ jako část řadové zástavby v ulici Tabakfabrikstrasse. Prvními obyvateli byli členové rodiny Zischkovy (vzhledem k poloze domu a tehdejším poměrům se domníváme, že pan Zischka byl zaměstnancem nedaleké Tabákové továrny, ale jistí si nejsme...). Jisté je ale to, že portrét rodiny Zischkovy najdete v jednom z našich apartmánů.


V době po druhé světové válce začala dům obývat rodina Besedova. Od jednoho z jejich potomků se nám dům podařilo koupit.

Rekonstrukce

​

Prakticky okamžitě po koupi a vyřízení potřebných formalit, to jest v lednu 2020, jsme se pustili do rekonstrukce. Záměr byl od začátku jasný - pořídit si nejen "prázdninové útočiště" na úpatí Krušných hor, jejichž krásu jsme objevili nedávno a stále nás svou syrovostí a svérázným půvabem uchvacují, ale také upravit dům tak, aby mohl sloužit jako ubytovací zařízení v oblasti, která si zaslouží mnohem větší pozornost turistů, než se jí zatím dostává. 

Navíc jsme se rozhodli jít tou nejpřirozenější cestou - dům opravit tak, aby neztratil nic ze své atmosféry a původního ducha. A aby pobyt v něm dýchal dobou, ve které byl v kopci nad slavnými radonovými lázněmi postaven. Aby každý, kdo se rozhodne strávit v něm čas, měl pocit, že zde stále z rádia zní vídeňský valčík a o pár stovek metrů dále si v lázních léčí neduhy rakouský císař. 

 

Jak jsme postupovali - a stále postupujeme - se můžete přesvědčit při návštěvně našeho prázdninového domu. Budeme rádi, když se vám u nás bude líbit minimálně stejně, jako se v Jáchymově líbí nám. A že se - stejně jako my - budete rádi a často vracet. 

 

Iva, Lucie, Radek a Vojta 

bottom of page